23.10.2014: PrahA - BrUsel

Autobusem.
Z autobusáku na Florenci v Praze až do Brusele.
Brusel, centrum je vyleštěné, nablýskané, až jsem zmaten tím, že tu jsou ty francouzské nápisy, takový pořádek Fandové takhle nezvládají.
Byl jsem v centru Brusele naposled před 20ti lety, změna zásadní a radikální.
Všude je vidět, že sem nateklo spousta prachů, teprve se rozednívá, a začalo pršet.
Jinak ten bus byl v pohodě, 12 hodin cesty, jede přes Luxembourg, tak si trochu zajíždí. Šoféři ochotní, bez řečí přerovnali půlku zavazadel, aby dostali mého oře ven, nebál bych se takhle jet až do Londýna.

24.10.2014: Brusel - Charleroi

Už jsem v Charleroi a bydlím, jel jsem "kratší" přes kopečky, ale stejné to bylo 70, teda 69.85 km....
Žádné krpály, táhlé mírné kopečky, ale protivítr. Belgové mají skoro podél celé té rychlostní cyklopruh z betonu a kde není, tak tě pustí na tu rychlostní, takže i bez přípravy to klaplo.
Míjel jsem Waterloo, ale ty schody si nechám na někdy příště.
Charleroi, dříve něco jako Ostrava - paye noire - černá země už vypadá jako po vybombardování. Celé centrum asanují, žádná krása. Vlastně celej ten kraj - snad Brabant - nic moc, možná počasím, mám z něj dojem ponurosti a omšelosti. Za plotem, u Fanoušů ta krajina, domy, atmosféra vypadá mnohem veseleji a uvolněněji.

Zítra bude dlouhý den, rozednívá se tu až tak v 8:30, to bych nikam nedojel, takže pojedu do tmy nékdy před šestou. Hejbání s časem mé nechává klidným, za svétla tak jako tak nemůžu dojet... .

25.10.2014: Charleroi - Soissons

179, Soissons, 13,5 hodiny v sedle.
Půl dne lilo, pak se udelalo hezky.
Příprava zafungovala na 100 procent,  jen mala zrada, na obrazcích v Google Street View to vypada jako rovina, ale fakt není.
 Řekl bych terén podobný cestě Praha - Plzeň, jen u nás v cíli točí pivo, kdežto tady Heineken.... 

26.10. 2014: SOISSONS - PARIS

110 km, Paříž
 Před 33 lety jsem měl měl klukovský sen, obejet si ten oblouk, co jsem znal jen z filmů a to hned 3x, sen jsem si tenkrát splnil.
Teď jsem, tak trochu na oslavu svých 55tin ho vystřihnul znova.